راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی باریج اسانس

laleh-hejazi-title

شرکت داروسازی باریج اسانس موفق به راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی شد.

لاله حجازی مدیرعامل شرکت داروسازی باریج اسانس کاشان در مراسم رونمایی از ژل موضعی «دنتی کید» که ظهر روز ۱۶ آذر ماه در هتل اسپیناس برگزار شد، اظهار داشت: واحدهای تحقیق و توسعه، پایه و اساس رشد سازمان ها به شمار می روند. از این رو موفق شدیم با مجوز وزارت علوم، مرکز تحقیقات گیاهان دارویی را در شرکت داروسازی باریج اسانس راه اندازی کنیم.

وی اظهارداشت: در مرکز تحقیقات گیاهان دارویی باریج اسانس، بخش های گیاه شناسی، حشره شناسی، فیتوشیمی و میکروبیولوژی وجود دارد.

وی افزود: همچنین آزمایشگاه کنترل کیفی باریج اسانس به عنوان آزمایشگاه مستقل و همکار سازمان استاندارد با ایزو ۱۷۲۵ فعالیت می کند. این آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه مرجع است.

حجازی با اشاره به فعالیت های باریج اسانس اظهارداشت: به منظور جلوگیری از خروج ارز و کاهش ورود مواد اولیه موثره به کشور، فرمولاسیون گیاهان دارویی را تهیه کردیم که دو شرکت اقماری این شرکت نیز در این زمینه وارد شده اند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، یک شرکت در تاجیکستان راه اندازی کرده ایم تا بتوانیم در حوزه صادرات به راحتی گام برداریم.

حجازی با بیان اینکه این شرکت تاکنون به ۵ کشور محصولات گیاهی خود را صادر کرده است، اظهارداشت: این شرکت دانش بنیان گواهینامه GMP از کانادا دریافت کرده است.

 lale_hejazi

لینک خبر در خبرگزاری ها : مهر نیوز ، تازه نیوز ، جهان اقتصاد

رونمایی ژل دنتی کید باریج ، اولین مسکن صددرصد گیاهی رویش دندان نوزادان

Dentikid-newss-head

اولین داروی گیاهی مسکن رویش دندان کودکان رونمایی شد

داروی دنتی کید باریج ، اولین مسکن صددرصد گیاهی رویش دندان کودک که توسط محققان شرکت داروسازی باریج اسانس به تولید رسیده، رونمایی شد.

داروی دنتی کید باریج ، مسکن صددرصد گیاهی رویش دندان که از ماده موثره رزمارینیک اسید، به صورت ژل موضعی به تولید رسیده است. مواد تشکیل دهنده این ژل موضعی عصاره بابونه، عصاره مریم گلی و پرو ویتامین B۵ است.

این ژل موضعی برای تسکین درد و التهاب لثه کودک در زمان رویش دندان (در هنگام رویش دندان روزی سه الی چهار بار) استفاده می شود.

بابونه دارای اثرات ضد حساسیت و ضد التهاب است که تا حدودی به علت وجود آزولن و احتمالاً به واسطه مهار شدن هیستامین این خاصیت در آن دیده شده، به همین دلیل در تولید این ژل موضعی به کار گرفته شده است.

همچنین کاهش تورم و درد لثه و همچنین اثرات قوی آنتی اکسیدانی در بابونه گزارش شده است.

گیاه مریم گلی نیز برای استعمال خارجی در راستای التیام زخم ها و خراش های پوست، بهبود التهاب دندان و خونریزی لثه و همچنین تقویت محافظت از لثه در تولید این دارو استفاده شده است.

مریم گلی خاصیت آنتی باکتریال، آنتی وایرال، ضد قارچ و قابض نیز است.

همچنین از پرو ویتامین B۵ در تولید این دارو برای نفوذ به لثه متورم و سرعت بخشیدن به بهبود و التیام آن نیز به کار برده شده است.

دنتی کید، محصول دانش بنیان از یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه داروهای گیاهی است که به تولید رسید و امروز با حضور مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، دبیر ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.

ژل موضعی دنتی کید باریج تنها داروی گیاهی تولید داخل در ایران است که با طعمی ملایم و قابل قبول برای نوزادان و کودکان قابل استفاده است.

dentikid-for-news-in

 

لینک خبر در خبرگزاری ها : ایسنا ، کسب و کار نیوز ، جام جم آنلاین ، تی نیوز ، خبرگزاری میزان ، سروش نیوز ، پایگاه خبری علت ، خبرگزاری اقتصادی ایران ، ۲۴ خبر ، شهر خبر ، مهر نیوز ، ریال نیوز

سخنرانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم رونمایی از دنتی کید باریج

باریج-کیدذ-بهزاد-سلطانی

بهزاد سلطانی در مراسم رونمایی از ژل موضعی «دنتی کید» که محصول شرکت داروسازی باریج اسانس برای مسکن صددرصد گیاهی رویش دندان نوزادان است، افزود: در ۲۰ سال گذشته ما توانسته‌ایم رشد علمی خوبی داشته باشیم اما هنوز نتوانسته‌ایم از این علم تولید شده ثروت تولید کنیم.

به گفته رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم که به دانشجویان فارغ‌التحصیل دکتری به چشم دسته‌های اسکناس نگاه کنیم.سلطانی با بیان اینکه ظرفیت ثروت‌آفرینی از فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری در کشور وجود دارد، اظهار داشت: این ثروت‌آفرینی می‌تواند برای کشور افتخارآفرینی داشته باشد.وی با بیان اینکه ایران سابقه زیادی در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی دارد، عنوان کرد: اما در حال حاضر هنوز هند و چین بازار دنیا را در دست دارند؛ ما باید بتوانیم در حوزه صادرات گیاهان دارویی و داروهای گیاهی گام برداریم.رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه از آخرین وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان و میزان تسهیلات ارائه شده از سوی این صندوق به شرکت‌ها خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون دو هزار و ۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال هستند؛ هزار و ۶۰۰ طرح مصوب از سوی صندوق برای حمایت به تایید رسیده‌اند که تا کنون توانسته‌ایم ۹۵۰ میلیارد تومان صرف این طرح‌ها کنیم تا به محصول تبدیل شوند.سلطانی با تاکید بر اینکه هم اکنون جهشی در شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها در حال کار هستند و خروجی آنها نمی‌تواند به زودی نمایان شود؛ امیدواریم که نتایج فعالیت این شرکت‌ها را در سال آینده ببینیم.وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ شرکت دانش‌بنیان در حوزه گیاهان دارویی فعال هستند، گفت: تا کنون این ۱۲ شرکت ۱۲ میلیارد تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کرده‌اند؛ که این مبلغ بالایی نیست.رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: از این تعداد شرکت دانش‌بنیان، تنها ۵ شرکت بزرگ هستند که ۹۰ درصد بازار کشور در حوزه گیاهان دارویی را در دست دارند.سلطانی با بیان اینکه توانمندی تجاری‌سازی در کشور کمتر دیده می‌شود، اظهار داشت: اگر بتوانیم توانمندی تجاری‌سازی را با هم‌افزایی گسترش دهیم، می‌توانیم شاهد نتایج خوبی باشیم.وی اظهار داشت: باید برای افزایش توانمندی تجاری‌سازی، نقشه راه بزرگی در کشور وجود داشته باشد تا بتوانیم در آینده به بازارهای بین‌المللی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان دست یابیم.رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه اکثر شرکت‌های دانش‌بنیان تایید شده در کشور نوپا هستند، اظهار داشت: در آمریکا نرخ شکست استارت آپ‌ها ۵۵ درصد است و این نشان می‌دهد که نیمی از شرکت‌های نوپا با شکست مواجه می‌شوند بنابراین ما نباید انتظار داشته باشیم که همه شرکت‌های دانش‌بنیان تایید شده کشور به نتیجه دلخواه برسند و به طور طبیعی نیمی از آنها با شکست مواجه می‌شوند.سلطانی تاکید کرد: ما همواره در راستای حمایت از این شرکت‌های نوپا فعالیت می‌کنیم تا بتوانیم کشور را به لحاظ اقتصادی به جایگاه مطلوب برسانیم.

behzad-Soltani بهزاد سلطانی باریج کیدذ

 

لینک خبر در خبرگزاری ها : همشهری آنلاین ، روزنامه شرق ، خبرگزاری پانا ، باشگاه خبرنگاران جوان ، خبرگزاری مهر ، ایسنا ، ریال نیوز ، خبرگزاری ایلنا ، خبر وان

پنجمین کنگره پزشکان شمال غرب کشور

pic11

پنجمین کنگره پزشکان شمال غرب کشور و سمپوزیوم فوق تخصصی غدد و متابولیسم با حضور شرکت داروسازی باریج اسانس از تاریخ ۲۷ الی ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۵ در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سوی سازمان نظام پزشکی تبریز برگزار شد.

در این همایش علاوه بر تبادل تازه های علمی در قالب برنامه های متنوع در بخش نمایشگاهی نیز شرکت های معتبر دارویی و تجهیزات پزشکی ، آخرین محصولات خود را در آنجا معرفی نمودند.

شرکت داروسازی باریج اسانس نیز به معرفی کلیه محصولات خود بویژه محصولاتی چون دنتی کید باریج و دپروهرب باریج پرداخت.

سومین کنگره پزشکی مولکولی

picture2

سومین کنگره پزشکی ملکولی، یافته های نوین در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها، با حضور شرکت داروسازی باریج اسانس در تاریخ ۲۵ الی ۲۶ آذرماه ۱۳۹۵ در دانشکده علوم پزشکی اصفهان با همکاری گروه ژنتیک و بیولوژی ملکولی، با امتیاز بازآموزی برگزار شد. این کنگره با محوریت های : پیشگیری و غربالگری بیماری ها، تشخیص و درمان بیماری ها، طب شخص محور و فارماکوژنتیک، بیو انفورماتیک و اپیدمیولوژی ملکولی، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، طب ترجمه لی و اخلاق در پژوهش های پزشکی ملکولی برگزار شد