دکتر امیر عباس سالاری – متخصص اطفال

 

آدرس مطب :  سردارجنگل – بالاتر از چهاراره ۳۵ متری گلستان – جنب آزمایشگاه هما – طبقه اول – واحد ۵

تلفن : ۴۴۶۰۶۱۰۳

۱ – یکی از دغدغه های همکاران شما در مورد کودکان، درد لثه در هنگام رویش دندان می باشد که این موضوع بارها به واحد علمی شرکت باریج اسانس اعلام شده بود و بهانه ای شد برای انجام تحقیقات جهت ساخت دارویی برای این مشکل، آیا از نظر شما درد لثه کودک در هنگام رویش دندان می تواند به عنوان دغدغه ای برای خانواده ها در نظر گرفته شود ؟

– بله  حتما. در هنگام بروز  این درد گاها کودک گوش خود را لمس می کند و خانواده تصور می کند گوش کودک دچار مشکل شده است که در مراجعه به پزشک به ایشان توضیح داده می شود مشکل از کجاست. در بسیاری از مواقع در هنگام رویش دندان کودک دچار اسهال های شدیدی می شود که این به نوبه خود مشکلات زیادی برای خانواده ها ایجاد می کند. رویش دندان عموما از ۳ تا ۴ ماهگی شروع می شود و تا ۵/۱  الی ۲ سالگی به طول می انجامد تا دندان های شیری در بیاید و این مدت زمان نسبتا طولانی واقعا می تواند دغدغه جدی برای خانواده ها باشد.

۲ – شما قبلا چه درمانی برای این مشکل به مراجعین خود ارائه می کردید؟

-در قدیم ها از دندان گیرها و برخی موارد از پیازچه استفاده می کردند و یا گاهی توصیه میشد لیمو ترش بر روی لثه کودک مالیده شود . اخیرا نیز ژل های آمریکایی برای این کاربرد در بازار وجود دارد که با بررسی که بنده انجام دادم متوجه شدم حاوی لیدوکایین می باشد که این ترکیبی بسیار خطرناک برای کودکان می باشد به همین دلیل از تجویز این دارو برای اطفال اجتناب می کنم.

۳-برای حل این مشکل شما ترجیح می دهید از داروهای شیمیایی استفاده کنید یا داروهای گیاهی؟

– بنده ترجیح می دهم از داروهای گیاهی برای این برطرف کردن درد لثه کودکان استفاده کنم که این مسلما به خاطر اثربخشی ایمن تر و فقدان عوارض جانبی در این دسته از داروها می باشد.

۴ – گاها خانواده ها اقدام به خوددرمانی کرده و با اعتماد به حرف مردم کوچه و بازار ، داروهایی حاوی لیدوکائین و سایر ترکیبات شیمیایی مشابه برای کودک تهیه می کنند و شروع به استفاده برای درمان درد کودک می کنند، نظر شما در این خصوص چیست ؟

– با توجه به اینکه مصرف  اکثر آنتی هیستامین ها در کودکان زیر ۲ سال ممنوع می باشد به هیچ وجه چنین کارهایی توصیه نمی شود و از خانواده ها نیز خواهش می کنم سلامت کودکانشان را با مخاطره مواجه نکنند. در مورد ترکیبات حاوی لیدوکایین نیز منع مصرف برای اطفال وجود دارد.

۵ – آیا تا کنون دنتی کید باریج اسانس را برای مراجعین خود تجویز کرده اید ؟

بله از زمانی که این دارو به بنده معرفی شده است برای تمامی مراجعینی که از دردلثه رنج می بردند تجویز کرده ام.

۶-چه بازخوردهایی از مراجعین خود پس از مصرف دنتی کید باریج اسانس دریافت کرده اید ؟

در مواردی که این دارو تجویز شده است رضایت کامل وجود داشته است و امیدوارم کیفیت این چنین محصولاتی روز به روز با پیشرفت علم بهتر و بیشتر شود. در مجموع این محصول هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت بسیار عالی است.

۷- طعم و بوی دنتی کید باریج اسانس برای کودکان قابل قبول بوده است؟

-از این نظر کاملا مورد قبول بوده است و هم مادر و هم کودک از طعم آن  استقبال کرده اند.

۸ -به نظر شما دنتی کید باریج اسانس تا چه حدی توانسته است نیاز جامعه پزشکی و همچنین نیاز مصرف کنندگان را برطرف کند ؟

– با توجه به اینکه دنتی کید باریج اسانس حدود سه ماه است که به بازار عرضه شده است در طی این مدت کوتاه سطح رضایت قابل قبولی ایجاد کرده  و آرامشی ایمن را به خانواده ها هدیه کرده است. از شرکت باریج اسانس  برای تولید چنین محصولات با کیفیتی تشکر می کنم.